ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

Mažinamos pieno supirkimo kainos

Straipsniai
   Kol parduotuvėse pieno produktų kainos išlieka nekintančios, visgi pieno supirkėjai  sumažino pieno supirkimo kainas dėl neva mažiau gaunamų pajamų už eksportuojamus produktus. Šakių rajone esanti Griškabūžio žemės ūkio bendrovė melžia itin geros kokybės pieną, įvertintą Europos Sąjungos sertifikatu. Bendrovė šią žiemą už kilogramą pieno gavo po  95 centus, tačiau perdirbėjai informavo, kad nuo kovo mėnesio bus mokama  6 centais mažiau.
   Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas Petras Puskunigis teigia, kad yra labai keista, jod dabar parduotuvėse pieno produktų kainos kyla, kai už žaliavą yra mokama mažiau. Pasak Petro Puskunigio ūkininkams brangsta resursai: reikalingi energetiniai ištekliai, darbo jėga, todėl savo žaliavą parduos ten, kur bus mokama daugiau. Taip pat, sumažėjus supirkimo kainoms, bendrovė negaus dešimčių tūkstančių litų. Pagal pateiktus Žemės ūkio rūmų duomenis, dėl kritusių supirkimo kainų, žemdirbiai per mėnesį neteks beveik  7 milijonų litų. Praėjusiais metais, didžiųjų perdirbimo įmonių pelnas išaugo trečdaliu, o gryno pelno buvo gauta po keliasdešimt milijonų litų.
   Šakių rajono meras, ūkininkas Juozas Bertašius teigia, kad turint menką supirkimo kainą bus sužlugdyta gyvulininkystė, tačiau mano, kad Šakių rajone taip neturėtų nutikti, kadangi yra perdirbėjų ir kitų su perdirbimo pramone susijusių subjektų –  pavyzdžiui,  pieno produkcijos transportuotojai, pervežėjai į kitas valstybes. O kol yra žaliavinio pieno, tol ir perdirbėjai gyvena, ir kiti su tuo savo veiklą susieję verslininkai.
   Perdirbėjai teigia, kad supirkimo kainas mažina, dėl mažiau gaunamų pajamų už į kitas šalis išvežamus produktus. Yra prognozuojama, kad pavasarį už žaliavą bus mokama dar mažiau.
   Pieno tarybos pirmininkas, Žemės ūkio ministerijos departamento direktorius Rimantas Krasuckis aiškina, kad kainos krinta ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulinėse rinkose. Taip pat, yra spaudimas prieš pieno gamybos padidėjimą. Per vasario mėnesį pieno gamyba išaugo iki  8 %,  lyginant su praėjusių metų vasariu. Pasak Rimanto Krasuckio kainos vis dar nėra žemos, tačiau bendradarbiavimą reikėtų grįsti ilgalaikiais santykiais ir taip sumažinti svyravimą. Anot žemės ūkio ministerijos atstovo, po pusmečio įsigalios EK reglamentas, pagal kurį pieno ūkių šeimininkams bus leista burtis į grupes, kurios galės tiekti iki trečdalio šalyje primelžiamo pieno. Manoma, kad tokiu būdu gamintojai galės rimčiau derėtis dėl supirkimo kainų su perdirbėjais.

Atgal